Ünnepélyes eseményen vette át az Országos Mentőszolgálat azt a 170 darab Suzuki Vitara és S-CROSS típusú gépjárművet, amelyeket a jövőben az új, egységes alapellátási ügyeleti rendszerben használnak.
Az ünnepélyes budaörsi átadón Rétvári Bence, a Belügyminisztérium miniszterhelyettese, Dr. Csató Gábor, az Országos Mentőszolgálat főigazgatója és Győrfi Pál kommunikációs- és pr vezetője, illetve Krisztián Róbert, a Magyar Suzuki Zrt. vezérigazgató-helyettese vett részt. Az eseményen elhangzott, hogy a 170 új Suzuki gépjárművel olyan egészségügyi panaszokhoz mennek majd ki, amelyeknél helyszíni ügyeleti ellátásra van szükség. Az esztergomi gyártású Suzuki modelleket kifejezetten mentési jellegű feladatok ellátására alakították át.
Üzemeltetésük is teljesen más, mint egy normál személyautóé. A kiválasztásnál fontos szerepet játszott a Suzukik megbízhatósága, alacsony karbantartási és szerviz költségei és az emelt hasmagasságuk. „A gépjárművek egy komplett mentőszolgálati csomagot is kaptak, amely magában foglalja a matricázást, a megkülönböztető fényjelzéseket és egy speciális zárható tárolót a csomagtérben, amelyben többek között defibrillátor, motoros leszívó, infúzió, gyógyszeradagoló és gyógyszerek találhatók” – tette hozzá Győrfi Pál. Krisztián Róbert, a Magyar Suzuki Zrt. vezérigazgató-helyettese büszke rá, hogy a vállalat modelljei hozzájárulnak az Országos Mentőszolgálat mindennapi tevékenységéhez. „A Magyar Suzuki, mint az ország egyik meghatározó munkáltatója nagy hangsúlyt fektet munkavállalóinak egészségére.
A cég partnereinek, beszállítóinak, valamint 78 tagú országos márkakereskedői hálózatának köszönhetően hozzávetőlegesen 10.000 munkavállaló megélhetéséhez járul hozzá. Ilyen módon bízunk benne, hogy ezek a gépjárművek nemcsak tágabb környezetünk, hanem az ő és családjaik minőségi ellátását is szolgálják. Ez az esemény számomra azt szimbolizálja, amit mindig is hangsúlyoztunk, hogy a Magyar Suzuki a termékeivel a biztonság elérésére törekszik.” Az újonnan üzembe helyezett, speciális kialakítású Suzuki modellek szeptembertől már kilenc vármegyében működő és a tervek szerint 2024 tavaszáig országos hálózattá kiterjesztett egységes alapellátási ügyeleti rendszerben vesznek majd részt.