Espargaro: Büszke vagyok arra, amit elértünk

Aleix Espargaro a 10. helyen hozta be az Apriliát Sepangban, ami azt jelentette, hogy biztosan nem lehet világbajnok a 2022-es szezonban. Az utolsó versenyeken egyáltalán nem ment neki, 4 verseny alatt mindössze 18 pontot szerzett. Ugyanígy tett Maverick Vinales is a másik Apriliával, szóval nem csak nála vannak problémák.

Espargaro így értékelt a sepangi futam után: „Nem tudom, mi történt. A motor nagyon, nagyon lassú volt az egyenesben és a kanyarodás sem ment igazán. Semmi tapadásom nem volt. Mindent megpróbáltam, amit lehetett, úgy nyomtam, mint a pokol, egészen az utolsó körig, annak tudatában, hogy minden egyes pont fontos a harmadik hely (összetett) megszerzéséhez. De ez sem volt elég, nagyon lassú voltam egész versenyen. Az utolsó négy futam katasztrófa volt.”

„Megpróbáljuk kideríteni, mi nem ment a tengerentúli versenyeken. Biztos, hogy technikai gondunk van, mindkettőnknek ugyanaz a problémája volt. Európában, amikor dobogóra kerültem, akkor Maverick is gyors volt. Kivéve Barcelonában, minden versenyen egyik vagy a másik apriliás ott állt a dobogón. Most pedig a 10-ben sem vagyunk, ez őrület.”

Az Apriliával történelmet író versenyzőben kettős érzések kavarognak a 2022-es esztendővel kapcsolatban: „Nagyon csalódott és szomorú vagyok, viszont egyben büszke is mindenkire, az Apriliánál, magamra, a csapattársamra, mindenkire Noaleben. Idén csodás és történelmi dolgokat vittünk véghez, amire örökké emlékezhetünk. Ugyanakkor szomorú, hogy ilyen lett a szezon vége, mert ha tartjuk a korábbi formánkat, akkor lett volna esélyünk Valenciába érkezve. De sajnos elveszítettük. Úgy tűnik, hogy ez az álom még túl nagy volt számunkra. Reméljük, hogy tanulunk belőle, és készen állunk rá majd a jövőben.”

Espargaro jelenleg még harmadik a világbajnoki tabellán, de Enea Bastianini formáját elnézve, könnyen lehet, hogy ezt a pozíciót is elveszíti a végén Valenciában.

Fotó: MotoGP Media

Kapcsolódó cikkek

GP összefoglalók Hírek Itthonról Moto GP Motor

Tömegbukás a rajtnál és Marc Marquez 100. győzelem a MotoGP Magyar Nagydíjon

A várakozás véget ért, vasárnap ugyanis már a futamoké volt a főszerep a MotoGP Magyar Nagydíján. A Balaton Park Circuit három napon át adott otthont a világ legjobb gyorsaságimotorosainak, a hétvége zárónapján pedig már csak a győzelmek és a bajnoki pontok megszerzése volt a tét. A szombati kvalifikációk és a királykategória sprintfutama után minden adott […]

Olvass tovább
GP összefoglalók Hírek Itthonról Moto GP Motor

Fölényes Marquez siker a Sprint futamon

MotoGP Magyar Nagydíj, szombat délután Nem maradtak események nélkül a szurkolók a Magyar Nagydíj szombati napjának délutáni programjában sem. A Balaton Park Circuit-en előbb a Moto3 és a Moto2 mezőnye küzdött meg a minél jobb rajtpozíciókért, majd a MotoGP versenyzői csaptak össze a sprintfutamon. A délután zárása pedig a Moto4 Northern Cup futama volt, ahol […]

Olvass tovább
GP összefoglalók Hírek Itthonról Moto GP Motor

MotoGP Magyar Nagydíj, szombat délelőtt

Ismét felbőgtek a MotoGP motorok a Balaton Park Circuiten, és szombatra megérkezett az a nap, amikor már valódi tétje van minden pályára gurulásnak. A Magyar Nagydíj második versenynapjának délelőttjén a mezőny az FP2-n és az időmérőn mérte össze erejét.  A világbajnokság nyolcadik fordulójának Balatonfőkajár ad helyszínt, a magyar pálya pedig továbbra is kiszámíthatatlan kihívást jelent […]

Olvass tovább
error: Védett tartalom